Limbažu ceļi savā jubilejā pasniedz dāvanu pilsētai

    Piektdien apritēja gadsimta ceturksnis, kopš reģistrēta SIA Limbažu ceļi. Jubilejas gadu ceļinieki jau iezīmēja tradicionālajā ballē janvārī, kad uz to bija aicināti arī savulaik uzņēmumā strādājošie. Bet īsto dzimšanas dienu viņi lēma svinēt kopā ar limbažniekiem, aicinot tos būt klāt savas dāvanas – vides objekta Gaismas ceļš – pasniegšanā pilsētai. Tam viņi gatavojās laikus un nopietni. Vispirms atrada piemērotu materiālu, un tad pie darba ķērās tēlnieks Ronalds Jaunzems. Kāds ir rezultāts, var redzēt ikviens, kurš mēro ceļu Limbažos pa Cēsu ielu, jo dāvana iekārtojusies uz jaunā apvedceļa rotācijas apļa.

Uzrunājot klātesošos, Limbažu ceļu valdes priekšsēdētājs Andris Garklāvs īsi atgādināja uzņēmuma vēsturi. Tā sākās ar milzu neziņu, bet ticību tam, kas tiek darīts. Tāpat kā visa valsts, arī ceļinieki šajos gados pārdzīvojuši dažādus politiskus notikumus, mazākas un lielākas krīzes. Ne vien būvējuši ceļus, bet cirtuši arī mežus. – Tikai pateicoties savstarpējai sapratnei, godprātīgam darbam, spējai uzticēties un iegūt uzticību, esam varējuši augt un ieņemt nozīmīgu vietu valsts un noteikti Limbažu novada saimnieciskajā, sabiedriskajā un kultūras dzīvē, – apliecināja A. Garklāvs. Īpašu paldies viņš teica Aldim Lācim, kurš stāvēja pie uzņēmuma šūpuļa. – Vairs neesmu viens no uzņēmuma īpašniekiem, bet sekoju līdzi, kā tas attīstās. Jāsecina – «Limbažu ceļi» šos 25 gadus valkājuši savu vārdu godam, – vēlāk teica A. Lācis. Ceļinieku paldies tika arī vides objekta autoram. R. Jaunzems atzina, ka sadarboties ar Limbažu ceļiem bijis viegli, jo uzņēmumam ir pieredze gan vajadzīgu akmeņu atrašanā un izvēlē, gan transportēšanā. – Ceļinieki ir laba komanda. Uzstādot akmeni, darbojās kā skudras, brīžam šķita, ka viņi to 21 t smago akmeni varētu uz rokām aiznest un uzstādīt, – teica tēlnieks. Viņš arī atklāja sava darba vēstījumu – ceļš kā dzīve iet uz augšu!

SIA Limbažu ceļi savā jubilejā, dāvinot pilsētai vides objektu, teica paldies par sadarbību arī pašvaldībai. – Liels prieks par šo ceļinieku labo pienesumu pilsētai, – dāvanu vērtēja Limbažu novada domes priekšsēdētājs Didzis Zemmers. Viņš uzteica uzņēmumu par to, ka tas vienmēr ir atvērts palīdzībai aktīviem cilvēkiem, kuri vēlas īstenot savas idejas sportā vai kultūrā. – «Limbažu ceļi» ir uzņēmums, kam var uzticēties, jo tas savu darbu izdara vislabākajā kvalitātē. Uzņēmuma vadītājam D. Zemmers pasniedza Baumaņu Kārļa zelta medaļu, kā arī rakstāmo, lai top jauni projekti un uzņēmums plaukst.

Vēlāk ceļiniekiem dāvanu pasniedza arī mātes uzņēmuma Binders līdzīpašnieks un valdes loceklis Normunds Luste. Tai viņš bija izraudzījies 1961. gadā tapušo Ādolfa Melnāra gleznu Latvijas lauki. – Jūs esat pieraduši dzīvot sakārtotā un latviskā vidē, – viņš pamatoja izvēli un secināja, ka ar savu dāvanu trāpījis kā naglai pa galvu. Tosts uzņēmuma dzimšanas dienai tika pacelts savulaik no komunālā dienesta ceļinieku iegādātajā un šobrīd sakārtotajā ēkā. Tur būs, kur mākslas darbu pielikt.

Bet kāda dāvana būtu noderīga visam ceļinieku kolektīvam? – Lai būtu darbs! – vienkārši atbildēja Limbažu ceļu vadītājs Andris Garklāvs. Izrādās – kaut gads jau pusē, tādi īsti darbi uz ceļiem vēl nav pat sākušies. – Bakstāmies. Un ne mēs vieni. Visi ceļinieki, par būvniekiem nemaz nerunājot. Latvija lepojas ar to, ka veiksmīgi aizvadījusi savu prezidentūru Eiropas Padomē, bet tajā pašā laikā nav sakārtotas lietas, lai varētu sākt apgūt Eiropas fondus. No tā cietīs budžets, jo neienāks cerētie nodokļi, – sprieda A. Garklāvs. Nu tad jāvēl, lai valsts galvgalis beidzot saņemas un dara savu darbu, ceļinieki savējo paveiks. – Mūsu cilvēki ir profesionāli, kompetenti, uz viņiem var paļauties. Arī jaunie, kuri domā līdzi un nāk ar tvērienu! – tā savu kolektīvu vērtē Limbažu ceļu vadītājs.

Regīna TAMANE